FP25R12KT3
指标参数
| Parametrics | F4-75R12KS4 |
| Configuration | Fourpack |
| Dimensions (width) | 45.0 mm |
| Dimensions (length) | 107.5 mm |
| Housing | EconoPACK™ 2 |
| IC(nom) / IF(nom) | 75.0 A |
| IC max | 75.0 A |
| Qualification | Industrial |
| Technology | IGBT2 Fast |
| VCE(sat) (Tvj=25°C typ) | 3.2 V |
| VF (Tvj=25°C typ) | 2.0 V |
| Voltage Class | 1200.0 V |
